ورود اقلام لوکس همچنان ممنوع

به گزارش وبلاگ پلاک 9، به گزارش تجارت نیوز، فرهاد دژپسند با اعلام این مطلب از گمرکات کشور خواست با قدرت جلوی واردات کالاهای گروه چهار را که بیشتر شامل کالاهای لوکس و غیرضروری است را در شرایط خاص اقتصادی کشور بگیرند.

ورود اقلام لوکس همچنان ممنوع

وی در حاشیه بازدید از گمرک امام خمینی (ره)، از واردات ماشین آلات ساخت تجهیزاتی مانند دستکش و ماسک خبر داد و اضافه نمود: گمرک در مدت 48 ساعته توانسته فرایند واردات و ترخیص را انجام دهد.

وزیر اقتصاد با اشاره به تخلیه روزانه و خرید مجدد کالاهای تجهیزات مقابله با کرونا گفت: واردات ماشین آلات کار بسیار خوبی است که در آینده برای ایران خودکفایی را همراه خواهد داشت.

دژپسند با بیان اینکه سال گذشته بیش از 41 میلیارد و 300 میلیون دلار کالاهای غیرنفتی صادر شد، اضافه نمود: در سالی که جهش تولید نامگذاری شده، باید لوازم این جهش توسط نهادهای مسئول ایجاد شود و در بخش گمرک و امور گمرکی، صادرات و واردات کالاهای واسطه ای و مواد اولیه به سرعت انجام شود که این امر نیازمند تحرک بیشتر گمرکات کشور است.

وزیر اقتصاد و دارایی همچنین از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران گمرک های بوشهر، باشماق، پرویز خان، بندر عباس و آستارا گفت و گو کرد و قدردانی از فعالان عرصه جنگ اقتصادی، از نزدیک در جریان فعالیت های این گمرکات قرار گرفت.

بانک مرکزی 10 بهمن 97 بر اساس تصمیم جلسه هیات دولت، در اطلاعیه ای از ممنوعیت واردات کالاهای گروه چهارم حتی در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی خبر داد.

اما چهار آبان 98 مهرداد جمال ارونقی معاون امور گمرکی گمرک ایران، از مشخص و اعلام فهرست کالاهای همراه مسافر و واردات 300 قلم کالای گروه چهار به مناطق آزاد و سرزمین اصلی برای خبر داد.

ارونقی گفت که موضوع ترانزیت خارجی این اقلام در کارگروه هماهنگی های تجاری با حضور نمایندگان گمرک ایران، بانک مرکزی و وزارت صنعت نیز مطرح و مورد موافقت قرار گرفته است.

18 دی 98 دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد بیان نمود که ثبت سفارش برای واردات کالاهای گروه چهار به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف صادرات به خارج کشور مجاز شد.

اما به گزارش وزارت اقتصاد و دارایی، ترخیص کالاهای گروه چهار در سال 98 به دلیل رسوب زیاد این کالاها و بر اساس صدور مجوزهای موردی هیات وزیران و وارت صنعت اجرا شده است.

به نظر می رسد با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال جهش تولید عزم دولت برای ممنوعیت واردات کالاهای گروه چهار در سال 99 جدی ست و خبری از مجوزهای موردی هم نیست.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "ورود اقلام لوکس همچنان ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اقلام لوکس همچنان ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید