دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می شود

به گزارش وبلاگ پلاک 9 به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پس از اولین المپیاد بین المللی نانو (INO) که از 10 تا 16 آوریل 2018 در تهران با حضور دانشجویان دانشگاه های روسیه، اتحادیه اروپا، کره جنوبی، تایوان، ایران و مالزی برگزار گشت، دومین المپیاد بین المللی نانو 10 تا 14 ژانویه سال 2021 در دانشگاه سلطان قابوس کشور عمان برگزار خواهد شد.

دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می شود

INO یک رقابت بین المللی در بین دانشجویان علاقه مند به حوزه فناوری نانو بوده که با هدف پرورش مهارت حل مشارکتی چالش های علمی و فناوری برگزار می شود.

همچنین اهداف دیگری برای سازمان دهی INO وجود دارد که از آن جمله می توان به ترغیب دانش آموزان به منظور افزایش دانش خود در زمینه فناوری نانو و کسب مهارت برای حل چالش های صنعتی، بهبود دانش و مهارت های شرکت کنندگان در فرآیندهای نوآوری و تجاری سازی، تقویت روحیه کار تیمی در بین شرکت کنندگان، شناسایی و حمایت از دانشجویان با استعداد در زمینه فناوری نانو در سراسر جهان و فراهم کردن زیرساخت های مناسب به منظور گسترش همکاری های علمی و فناوری بین محققان جوان اشاره کرد.

اولین المپیاد جهانی فناوری نانو با میزبانی جمهوری اسلامی ایران از 21 تا 26 فروردین 1397 در پارک فناوری پردیس با حضور نمایندگانی از 8 کشور آسیایی و اروپایی برگزار شد. سه تیم از اتحادیه اروپا و شش تیم از آسیا در این رقابت حضور داشتند. کشورهای تایوان، مالزی، روسیه و کره جنوبی، هر کدام یک تیم، اتحادیه اروپا سه تیم و جمهوری اسلامی ایران دو تیم در این رقابت داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید