کمالوندی: تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته ای پاسخ به اقدام آمریکا بود ، گام های بعدی در راه است

به گزارش وبلاگ پلاک 9، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر استراتژیک یکساله در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات اجرا شده است.

کمالوندی: تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته ای پاسخ به اقدام آمریکا بود ، گام های بعدی در راه است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ پلاک 9،مراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته ای 13 مهرماه 1398 با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار گردید.

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته ای 13 مهرماه 1398 با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار گردید. این دوره که بدنبال هماهنگی های بعمل آمده با اتحادیه اروپا برگزار می گردد به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت. در افتتاحیه این دوره بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس، کیجو نوروانتو سفیر فنلاند در ایران و استفان کلمنت، رییس هیئت اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی سخنرانی کردند.

در ابتدای این مراسم بهروز کمالوندی با تأکید بر برنامههمکاری بین ایران و اتحادیه اروپا، تمرکز بر ایمنی هسته ای و پروژه های مربوطه و برگزاری 3 دوره سمینار سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا گفت: علیرغم تمامی معضلات و مسائل، با هدف بهبود همکاری ها و تبادل اطلاعات در راستای اجرای پروژه های مربوط به ضمیمه سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همکاری ها ادامه دارد.

وی برگزاری دوره های حقوقی و تخصصی را نقطه عطفی دانست و ادامه داد: برگزاری این دوره ها در راستای تبادل اطلاعات حقوقی مربوطه بسیار مهم است و به ویژه در ارتباط با موضوع حل معضل خلع سلاح بسیار حایز اهمیت می باشد.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در سطح بین المللی حقوق هسته ای باید واجد الزاماتی به مثابه قانون اساسی دنیای باشد گفت: این قوانین باید به گونه ای که برای همه کشور ها حقوق و تکالیفی مشابه و بدون تبعیض قائل باشد،وجود داشته باشد و از جمله این موارد خلع سلاح بعنوان خواسته دنیای است که دنیا را در ابهام و آینده تاریکی فروبرده است.

کمالوندی سپس اضافه نمود: شعار ما آنطوریکه رهبری معظم فرموده اند فناوری هسته ای برای همه و سلاح هسته ای برای هیچکس است؛ و در ادامه خاطرنشان ساخت: با توجه به تحولات اخیر، تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر استراتژیک یکساله در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات انجام شده است و یادآوری کرد که در صورت عملکرد مشابه طرف مقابل ایران آماده بازگشت بوده و در غیر اینصورت کاهش تعهدات، تداوم خواهد داشت.

گفتنی است: دوره 5 روزه حقوق هسته ای با سخنرانی هایی در حوزه حقوق هسته ای و مباحثی، چون حفاظت در برابر اشعه و ایمنی هسته ای، چارچوب های ملی و بین المللی ایمنی هسته ای، کنوانسیون حفاظت فیزیکی از مواد هسته ای، تهیه پیش نویس قوانین هسته ای، کنوانسیون های بین المللی و اصول مسئولیت در موضوع هسته ای، چرخه سوخت هسته ای و مالی انرژی هسته ای ادامه خواهد داشت. گفتنی است مدرسین دوره از صاحب نظران حقوق هسته ای در سطح آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا برگزیده شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کمالوندی: تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته ای پاسخ به اقدام آمریکا بود ، گام های بعدی در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: تصمیم ایران برای کاهش تعهدات هسته ای پاسخ به اقدام آمریکا بود ، گام های بعدی در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید