لایروبی نهرها و پیشگیری از آبگرفتگی معابر

به گزارش وبلاگ پلاک 9، برای ارائه خدمات به شهروندان و پیشگیری از آبگرفتگی معابر و نهرها، همزمان با افزایش موج بارش های بهاری طرح لایروبی نهرهای رو باز و رو بسته، در تکه دهم پایتخت در دستور کار قرار گرفته است.

لایروبی نهرها و پیشگیری از آبگرفتگی معابر

وبلاگ پلاک 9 / بهاره خسروی : سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست تکه دهم پایتخت، از اجرای طرح مستمر لایروبی نهرها خبر می دهد و می گوید: با توجه به آغاز فصل بهار، بارش باران های بهاری و پیش بینی افزایش آن در روزهای اخیر، طرح ویژه لایروبی نهرها و اقدامات لازم برای مقابله با اثرات مخرب احتمالی بارندگی با هدف خدمت رسانی به شهروندان، شبانه روزی اجرا می شود.

به گفته محمدرضا افخم، در این طرح تا به امروز، عملیات لایروبی و پاکسازی 42 هزار 530 متر از نهرهای رو بسته، 13 هزار و 590 متر از نهرهای روباز، 27 حوضچه، رسوب گیری صورت گرفته است. همچنین همزمان با بارش باران، اکیپ های مجرب با تجهیزات کامل در نقاط آبگیر و حساس منطقه مستقر می شوند.

عملیات جمع آوری آب های سطحی از دیگر اقداماتی است که افخم برآن تاکید می کند و درباره آن توضیح می دهد: پیش از آغاز فصل بارندگی، تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز آبگرفتگی در سطح منطقه صورت گرفته است و تا به امروز نیز با وجود بارش های بهاری، مشکل آبگرفتگی و آب ماندگی در سطح معابر منطقه ایجاد نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "لایروبی نهرها و پیشگیری از آبگرفتگی معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایروبی نهرها و پیشگیری از آبگرفتگی معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید