مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

به گزارش وبلاگ پلاک 9، دریاچه پیتو یکی از محبوب ترین و جذاب ترین جاذبه های پارک ملی بنف است؛ دریاچه ای که شهرتش را از رنگ آبی فیروزه ای چشم نوازش به دست آورده است. رنگ خاص دریاچه به خاطر وجود یخچال های طبیعی باستانی در این منطقه است. هر تابستان بخشی از این یخچال ها آب می شوند؛ آبی که از یخچال ها به دریاچه می رسد سنگ های ریز به اندازه غبار را در خود دارد. وقتی نور خورشید به سطح دریاچه می تابد این پودر سنگی آبی رنگ موجود در آب، یک رنگ درخشان آبی را بازتاب می دهد.

مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

تماشای منظره دریاچه پیتو، دریافت عکس و برگشت به اتومبیل، کارهایی هستند که بیشتر مردم در این محل انجام می دهند. البته در ماه های تابستانی شما می توانید در داخل دریاچه ماهیگیری کنید (برای این کار احتیاج به مجوز دارید). با این که در محل دریاچه پیتو هیچ محوطه ای برای چادر زدن وجود ندارد اما چندین محل دیگر در نزدیکی در دسترس هستند. برخی را باید از قبل رزرو کنید و برای برخی دیگر باید در محل حضور داشته باشید تا بتوانید جا بگیرید. هزینه یک شب چادر زدن در این محل ها بین 20 تا 30 دلار کانادایی است. سرویس های بهداشتی و صندوق های قفل دار برای غذا، از امکانات معمول این محل های اقامتی هستند.

دریاچه پیتو به خاطر بیل پیتو به این نام نام گذاری شده است؛ یک مهاجر از منطقه بنف در اسکاتلند (پارک ملی بنف هم نام خود را از این شهر گرفته است). بیل پیتو در راه آهن کار می کرد، در جنگ جهانی اول جنگید و یکی از اولین نگهبان های پارک ملی بنف بود. یک عکس عظیم از پیتو در ورودی پارک واقع شده است. ارتفاع دریاچه پیتو از سطح دریا 1880 متر است. این دریاچه 2.8 کیلومتر طول و 5.3 کیلومتر مربع مساحت دارد. مسافران تور کانادا برای بازدید از دریاچه پیتو باید بلیت ورودی پارک ملی بنف را تهیه نمایند.

منبع مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

به "مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید